شهرداری رشت
۱۳۹۹ شنبه ۱۸ مرداد
به وب سایت سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری رشت خوش آمدید
16 عملیات اطفای آتش سوزی، نجات و خدمات ایمنی در رشت/ آتش نشانی رشت 1398/08/27
16 عملیات اطفای آتش سوزی، نجات و خدمات ایمنی در رشت/ آتش نشانی رشت
 
 

125 رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، آتش نشانان و تیم های امدادو نجات 14 ایستگاه آتش نشانی رشت در شیفت کاری 24 ساعت گذشته نسبت به امداد رسانی به شهروندان در 16 مورد عملیات اطفای آتش سوزی، عملیات نجات و خدمات ایمنی در رشت اقدام کردند.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در ابتدا ضمن اشاره به آتش سوزی چوب بری که در ساعت 3:25 صبح امروز 27 آبان 98 به مرکز ستاد فرماندهی اطلاع داده شد، افزود: در مجموع 6 خودروی اطفایی بهمراه 18 آتش نشان به محل حادثه واقع در بلوار شیون فومنی-روبروی آسایش 15 اعزام شدند.

مومنی علت این آتش سوزی را در دست بررسی خواند و افزود: آتش سقف دو باب چوب بری و قسمتی از ضایعات مغازه همجوار را فراگرفت که آتش نشانان با توجه به پیوستگی سقف های چوبی مغازه ها، سریعا نسبت به مهار و اطفای آتش و پیشگیری از گسترش آن اقدام کردند .   

وی در ادامه به اعلام حادثه آتش سوزی در طبقه پنجم آپارتمانی در مسکن مهر رشت اشاره داشت و گفت: علت حادثه روشن کردن کبریت توسط کودک بر روی تخت خواب بوده که سریعا آتش با تلاش آتش نشانان مهار شد و نیرو های اعزامی پس از تخلیه کامل دود و  ایمن سازی محل حادثه به آشیانه بازگشتند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی به عملیات نجات کودک دو ساله توسط تیم نجات آتش نشانان اشاره کرد و ادامه داد: می بایست هوشیاری شهروندان نسبت به ایمنی و رفع عیوب قفل درب اتاق خواب ها و سرویس های بهداشتی جهت پیگیری از حوادث احتمالی بیشتر و بیشتر گردد.

این مسوول به دیگر عملیات های آتش نشانان اعم از 4 مورد گیر کردن در آسانسور ، 3 مورد گیر کردن حلقه انگشتری، آتش سوزی ضایعات، واژگونی خودروی سواری در کانال آب، نجات حیوانات"گربه" بازدید ایمنی در پی آتش سوزی بعلت بی احتیاطی کارگران در حین جوشکاری و... اشاره داشت و افزود: ترکیدگی لاستیک خوردوی نیسان موجبات سقوط خودرو در کانال آب حاشیه جاده را فراهم کرد که مصدوم توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافت.

 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 778
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal