شهرداری رشت
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۰ مرداد
به وب سایت سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری رشت خوش آمدید
اهم عملیات های آتش نشانان در 48 ساعت گذشته به قلم روابط عمومی آتش نشانی رشت 1398/05/22
اهم عملیات های آتش نشانان در 48 ساعت گذشته به قلم روابط عمومی آتش نشانی رشت
 

125رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت- در 48 ساعت گذشته اقدامات لازم جهت امداد رسانی و اطفای آتش در 9 مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان و تیم های امداد و نجات 14 ایستگاه آتش نشانی رشت صورت گرفت.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: 9 مـورد عملیات آتش نشانان جهت پوشش 2 مورد حریق علفزار، 2 مورد خدمات ایمنی و یک مورد حریق انباری از دیگر عملیات آتش نشانان بوده است.

مومنی در ادامه به دو مـورد عملیات رها سازی حلقه های انگشتری دردسر ساز از انگشت شهروندان (آقای 38 ساله) که مراجعه حضوری به ایستگاه 2 سازمان آتش نشانی داشتند و (آقای 40 ساله) که بواسطه بیماری در بیمارستان بستری بودند و آتش نشانان بوسیله دستگاه مینیاتوری برش حلقه بدون هیچ گونه آسیبی نسبت به امداد رسانی و خارج کردن انگشتری اقدام کردند.

مومنی در ادامه به تصادف خودروئی که در ساعت 15:41 یکشنبه 20 مرداد 98 در جاده تهران، سه راه ایران کنف رخ داده بود اشاره کرد و افزود: در این تصادف چهار مرد ( 45 ، 59، 46 و 42 ساله) مصدوم و محبوس شده بودند که قبل از رسیدن مامورین توسط شهروندان از خودرو خارج و آتش نشانان پس از اتخاذ تدابیر ایمنی و تحویل مصدومین به عوامل اورژانس به ایستگاه مربوطه بازگشتند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در پایان به اعزام 7 آتش نشان بهمراه 3 دستگاه خودروی اطفایی به محل  آتش سوزی یکباب انباری واقع در خیابان سردار جنگل ، یونس آباد در ساعت 2:18 دوشنبه 21 مرداد ماه 98 اشاره داشت و افزود: علت حادثه  قرار دادن شیء مشتعله ته سیگار روشن بر روی اجسام قابل اشتعال کارتن و شانه تخم مرغ بود که این آتش سوزی سریعا توسط آتش نشانان مهار و از گسترش آن پیشگیری شد.

 

شایان ذکر است: سازمان آتش نشانی رشت هم اینک با 14 ایستگاه آتش نشانی در حال خدمت رسانی به شهروندان است که با توجه به آماده باش تمامی آتش نشانان حاضر در شیفت کاری، 16 افسر ارشد بطور شبانه روز در خدمت سازمان و شهروندان هستند که می بایست در تمامی رخداد های اعلام شده در محدوده ایستگاه های مربوطه سریعا به محل حوادث اعـزام شوند.

 
 
تعداد بازدید: 294
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal