شهرداری رشت
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۰ مرداد
به وب سایت سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری رشت خوش آمدید
در نشست خبری چهارمین جشنواره جوکول مطرح شد: علیرضا حسنی: هدف از برگزاری جشنواره هایی از این  قبیل احیای آداب و سنن گذشتگان است 1398/05/10
در نشست خبری چهارمین جشنواره جوکول مطرح شد: علیرضا حسنی: هدف از برگزاری جشنواره هایی از این قبیل احیای آداب و سنن گذشتگان است

نشست خبری برگزاری چهارمین جشنواره جوکول به منظور پیگیری و آغاز فرآیند ثبت ملی این محصول در تالار گفتگوی شهرداری رشت برگزار شد.

به گزارش امور ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت، محمدحسن عاقل منش با اشاره براینکه نسل جوان از فواید این برنج نارس(جوکول)بی اطلاع هستند،گفت: در سراسر گیلان وقتی دو هفته به برداشت برنج باقی مانده است،جوکول برداشت می شود.

عضو شورای شهر رشت با ذکر اینکه از این گیاه 60 نوع فرآورده خلاقانه تولید می شود، افزود:جوکول را می توان یکی از ابتکارات گیلانی ها دانست که متاسفانه برای حفظ و گسترش آن تبلیغ زیادی نشده است.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت همچنین خواستار همت و کمک اداره جهاد کشاورزی و اداره میراث فرهنگی برای ثبت ملی شدن این محصول شد و عنوان کرد: این آیین باید به همه معرفی شود تا افراد بومی و گردشگران با آن آشنا شوند.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت با بیان اینکه جشنواره امسال چهارمین جشنواره جوکول است، گفت: هدف از برگزاری جشنواره هایی از این قبیل احیای آداب و سنن گذشتگان است.

علیرضا حسنی از برگزاری این جشنواره به مدت چهارروز در پیاده راه فرهنگی رشت خبرداد و تلاش اداره میراث فرهنگی را جهت ملی کردن این جشنواره ارج نهاد و افزود: این جشنواره همراه با فعالیت های جانبی شامل موسیقی محلی، بازی های بومی محلی و ارائه صنایع دستی است.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 164
هدف شهرداری ، ارائه خدماتی موِثر در راستای بهبود و توسعه شهری است
Powered by DorsaPortal